Filtry kategorii
  • Seria

Puszki instalacyjne łączeniowe hermetyczne natynkowe - Ospel Puszki, Odgałęźniki

Na stronie:
OSPEL
PUSZKA INSTALACYJNA ODGAŁĘZNIK NAŚCIENNY 4 WYLOTY - OSPEL - ONH-4B5
Odgałęźnik instalacyjny 4x4mm2, 4 wyloty, 5-torowy, dławnice gwintowe - ONH-4B5
Dostępność: 15 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
39,36 
Puszki instalacyjne łączeniowe hermetyczne natynkowe

Puszka hermetyczna, czyli co musisz wiedzieć o zabezpieczeniu instalacji elektrycznej

Zwykle jest schowana pod tynkiem i nie zdajemy sobie sprawy, jak ważną pełni funkcję, dostarczając prąd do urządzeń elektrycznych w naszych domach i miejscach pracy. Zdarza się jednak, że musimy zamontować ją na ścianie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czym jest puszka instalacyjna natynkowa lub podtynkowa, jaki rodzaj wybrać oraz jak ją zamontować, przeczytaj nasz poradnik i skorzystaj z prostej i intuicyjnej wyszukiwarki produktów. Podział na najważniejsze kategorie osprzętu elektroinstalacyjnego pozwoli Ci zebrać niezbędną wiedzę, narzędzia i akcesoria do pracy.

Zbiór elementów o różnej konstrukcji i przeznaczeniu, co determinuje układanie przewodów instalacji elektrycznej, ich mocowanie i ochronę to właśnie osprzęt elektroinstalacyjny. W skład elektrotechnicznego osprzętu wchodzą między innymi:

  • listwy elektroinstalacyjne,
  • uchwyty mocujące (opaski kablowe),
  • korytka kablowe (elektroinstalacyjne),
  • drabinki kablowe, kanały podłogowe,
  • puszki instalacyjne (np. puszka elektryczna natynkowa, puszka rozgałęźna natynkowa, puszka łączeniowa, puszka hermetyczna),
  • złączki instalacyjne, zaciski i listwy zaciskowe,
  • kolumny elektroinstalacyjne, kanały kablowe,
  • rury elektroinstalacyjne, rury termokurczliwe,
  • listwy przyłączeniowe,
  • kanały elektroinstalacyjne.

 

Do zwieńczenia pracy elektryka niezbędne są jednak przede wszystkim puszki instalacyjne. Czym się różnią?

Puszka elektryczna natynkowa czy podtynkowa? Rodzaje i zastosowanie

Czynnikami determinującymi wybór odpowiedniej puszki elektrycznej będą m.in. rodzaj zastosowanych przewodów elektrycznych (ich przekrój oraz ilość), a także liczba rozgałęzień (wyprowadzenie kilku obwodów). Kolejnym kryterium podziału puszek jest ich przeznaczenie. Jeśli chcemy ochronić połączenia elektryczne, przyda się puszka łączeniowa, tzw. odgałęźnik. Jeśli naszym zadaniem jest zamontowanie osprzętu, wybieramy model wyprodukowany właśnie w tym celu.

Puszki elektryczne wykonane są z tworzywa sztucznego i zwykle planuje się ich montaż jeszcze przed położeniem tynków, wtedy właśnie przydaje się puszka podtynkowa. Jeśli potrzebne są dodatkowe gniazda elektryczne, a nie chcemy wykonywać otworów w wykończonej ścianie lub elewacji, doskonale sprawdzi się puszka elektryczna natynkowa. Z reguły jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz zanieczyszczenia, zwłaszcza gdy jest to puszka hermetyczna.

Puszka elektryczna natynkowa i hermetyczna do zadań specjalnych

Puszka hermetyczna doskonale sprawdza się na zewnątrz budynku, w miejscach narażonych na działanie czynników atmosferycznych, zwłaszcza wody i kurzu. Możemy dobrać model o odpowiednim kształcie i wymiarach, o pożądanej ilości i miejscu zainstalowanych otworów, czy typie konstrukcji, aby idealnie spełniała swoje zadanie.

Puszka instalacyjna natynkowa, hermetyczna zwykle oznaczona jest skrótem PH. W naszej ofercie znalazła się również puszka rozgałęźna natynkowa, dzięki której możliwe jest wyprowadzenie kilku obwodów i właściwa ich ochrona. Sprawdź, co jeszcze oferuje internetowy sklep elektryczny – Elektrycznie.pl!