Ochronniki p-przepięciowe typ 1+2(klasa B+C)

Na stronie:
SIMET
OGRANICZNIK PRZEPIĘĆ 4 BIEGUNY KLASA B+C  - SIMET - 85201010
Warystorowy ogranicznik przepięć Simtec typ 1+2, klasa B+C, czterobiegunowy / SM30B+C/4-275Nr kat. 85201000Nazwa opisowa produktu Warystorowy ogranicznik przepięć typ 1+2, klasa B+C, czterobiegunowyOz...
Dostępność: W MAGAZYNIE
340,01 
OBO
OGRANICZNIK PRZEPIĘĆ 4 BIEGUNY KLASA B+C - OBO - 5093526
• Do wyrównywania potencjałów w ochronie odgromowej zgodnie z VDE 0185-305 (IEC 62305) • Zdolność odprowadzania prądów udarowych: 12,5 kA (10/350) na biegun i do 50kA (10/350) łącznie • Wymienne wkładki...
Dostępność: W MAGAZYNIE
596,49 
LEGRAND
OGRANICZNIK PRZEPIĘĆ 4 BIEGUNY KLASA B+C - LEGRAND - 412253
OGRANICZNIK PRZEPIĘĆ T1+T2 8/50 4P 412253 Charakterystyka ogólnaOgraniczniki przepieć ON 300 Zabezpieczenie przed skutkami przepięć w sieciach zasilających 230/400 V~, 50/60 Hz Zgodne z normami IEC/EN...
Dostępność: W MAGAZYNIE
856,97 
LEGRAND
OCHRONNIK P-PRZEPIĘCIOWY T1+T2 12,5/60 3 BIEGUNY Z TOREM NEUTRALNYM - LEGRAND - 412277
Dostępność: OK. 7 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
896,29 
Ochronniki p-przepięciowe typ 1+2(klasa B+C)

W dzisiejszych czasach trudno jest wyobrazić sobie budynek pozbawiony sprzętu elektrycznego. Rozwój rozmaitych technologii sprawił, że nowoczesne urządzenia pojawiają się zarówno w naszych domach, jak i w miejscach pracy. Z tego powodu warto zadbać o ich należytą ochronę. Nawet najnowocześniejsze sprzęty mogą bowiem ulec poważnym uszkodzeniom wskutek nieoczekiwanego zwarcia, a ponieważ tego typu usterki nierzadko kończą się koniecznością zakupu nowych urządzeń, każda instalacja elektryczna powinna być wyposażona w bezpiecznik przepięciowy. Niezawodne urządzenia tego typu oferuje Państwu także nasz sklep. Zapraszamy klientów z całej Polski do zapoznania się naszą ofertą.

 

Funkcjonalność ograniczników przepięć

W obszarze napięcia poniżej 1000 V wykorzystuje się cztery typy ograniczników przepięć – A, B, C oraz D. Klasy A i D obecnie są wykorzystywane coraz rzadziej, ponieważ obsługują wyłącznie osprzęt specjalistyczny, którego nie spotyka się już w nowoczesnym budownictwie. W naszym sklepie znajdą Państwo ograniczniki przepięciowe klasy B+C, nazywane obecnie Typem 1+2. To właśnie ten rodzaj ochrony przeciwprzepięciowej uchodzi za optymalny w praktycznie każdym obiekcie.

Instalacja ochronnika przepięciowego jest szczególnie istotna w przypadku klimatu, obfitującego w częste i intensywne burze – mowa tu także o Polsce. Wraz z postępującymi zmianami klimatycznymi letnie wyładowania atmosferyczne w naszym kraju stają się coraz groźniejsze. Ochrona przeciwprzepięciowa ma za zadanie normalizować układ w przypadku jakichkolwiek zakłóceń napięcia. Nawet nieznaczne odstępstwo od normy może mieć katastrofalne skutki dla używanego sprzętu.

 

Czym powinien odznaczać się dobry ogranicznik przeciwprzepięciowy?

Ze względu na istotę jego działania, ogranicznik przeciwprzepięciowy powinien odznaczać się wysoką jakością wykonania. Wszystkie wskaźniki informujące użytkowników o tym, że urządzenie zadziałało, powinny być czytelne, aby nie pozostawiać żadnych wątpliwości. Nie bez znaczenia jest tu też możliwość bezproblemowej wymiany wkładek, a także wzmocnione luty oraz ogólna trwałość obudowy. Istotnym czynnikiem są również same komponenty bezpiecznika. Powinny one być wykonane z najwyższej klasy materiałów, aby zagwarantować użytkownikom wieloletnią efektywność. W przypadku, gdy nie wiemy, jaki typ zabezpieczenia sprawdzi się najlepiej w naszym domu lub biurze, warto poprosić o pomoc specjalistę. Bazując chociażby na zapotrzebowaniu energetycznym budynku, ekspert doradzi nam, z jakich bezpieczników powinniśmy korzystać.

 

Poszukujesz niezawodnych ograniczników przepięciowych? Zapraszamy do kontaktu!

W Elektrycznie.pl rozumiemy, jak ważne jest prawidłowe zabezpieczenie przeciwprzepięciowe. Z tego powodu w naszym sklepie znajdą Państwo najwyższej klasy bezpieczniki opracowane przez najważniejsze marki na rynku. Oferujemy urządzenia firm takich jak Legrand, Eaton i Simet oraz stawiamy wyłącznie na produkty sprawdzone i oryginalne. Zapewniamy atrakcyjne ceny, szybką wysyłkę zamówień oraz fachowe doradztwo!