Filtry kategorii
  • Napięcie (V)
  • Stopień szczelności

Trójfazowe elektroniczne liczniki energii - Liczniki

Na stronie:
F&F
LICZNIK ZUŻYCIA ENERGII 3 BIEGUNY 80A MID - F&F - WZE-3
Opis produktu Trójfazowy. Prąd 80 A. WZE-3 jest statycznym (elektronicznym) wzorcowanym licznikiem energii elektrycznej prądu przemiennego trójfazowego w układzie bezpośrednim.Licznik posiada certyfikat...
Dostępność: W MAGAZYNIE
152,15 
F&F
LICZNIK ENERGII ELEKTRYCZNEJ 3 BIEGUNY 3X 10/100A RS-485 MODBUS WYŚWIETLACZ LED LE-03M - F&F - LE-03M
Opis produktu Licznik zużycia energii LE-03M z transmisją danych to licznik prądu przemiennego trójfazowego w układzie bezpośrednim. Posiada port RS-485 oraz Modbus RTU. LE-03M jest statycznym (elektronicznym...
Dostępność: W MAGAZYNIE
345,65 
F&F
LICZNIK ENERGII ELEKTRYCZNEJ 3 BIEGUNY 3X 5/63A 3X 230V/400V WYŚWIETLACZ LED LE-02D - F&F - LE-02D
Wskaźniki zużycia energii elektrycznej LE-02d Trójfazowy. Prąd 63A. Przeznaczenie LE-02d jest statycznym (elektronicznym) wzorcowanym licznikiam energii elektrycznej służącym jako podliczniki do pomiaru...
Dostępność: W MAGAZYNIE
364,81 
F&F
LICZNIK ENERGII ELEKTRYCZNEJ 3 BIEGUNY Z PROGRAMOWALNĄ PRZEKŁADNIĄ RS-485 MODBUS LCD KL.1 LE-03M CT - F&F - LE-03M-CT
LE-03M CT jest statycznym (elektronicznym) wzorcowanym licznikiem energii elektrycznej prądu przemiennego trójfazowego mierzonej w układzie półpośrednim. Licznik przeznaczony jest do współpracy z przekładnikami...
Dostępność: W MAGAZYNIE
457,10 
Liczniki trójfazowe

Jak wybrać licznik energii elektrycznej?

Licznik energii elektrycznej jest niezbędnym elementem każdej instalacji. Służy bowiem do mierzenia ilości przepływającej energii. Na podstawie wskazań licznika jesteśmy w stanie sprawdzić, ile energii zużywają wszystkie sprzęty elektryczne w naszym domu i na tej podstawie określić wysokość rachunku, aby rozliczyć się z dostawcą. Podstawową funkcją liczników jest zatem monitorowanie zużycia energii elektrycznej.

Licznik energii elektrycznej wyposażony jest zwykle w cyfrowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Mierzy moc, wyrażoną w watach oraz zużytą energię, podaną w kilowatogodzinach (kWh). Przy dużym zużyciu prądu, m.in. w budynkach przemysłowych, jednostką pomiaru zużycia energii może być megawatogodzina (MWh).

Liczniki zużycia energii – rodzaje i zastosowanie

Najnowsze modele liczników energii elektrycznej, oprócz informacji, dotyczących sumarycznego zużycia prądu, mogą wyświetlać również dane na temat zużycia energii w podziale na strefy, rodzaju wybranej przez nas taryfy, podawać godzinę oraz datę. Jeśli chcesz prawidłowo odczytać dane, które wskazują elektroniczne liczniki zużycia energii, kieruj się wskazówkami, które znajdziesz na tabliczce informacyjnej, umieszczonej na obudowie licznika lub w instrukcji obsługi urządzenia.

Liczniki zużycia energii, które możesz zainstalować w swoim domu, dzielimy generalnie na dwa rodzaje: indukcyjne oraz elektroniczne. Licznik energii elektrycznej indukcyjny to najstarszy model urządzenia, wykorzystywany w gospodarstwach domowych w Polsce. Poznasz go po aluminiowej tarczy, która porusza się zgodnie z tym, ile prądu zużywasz. Im więcej, tym szybsze okrążenia wykonuje tarcza.

Elektroniczny licznik energii elektrycznej ilość zużytej energii wskazuje dane za pomocą ekranu ciekłokrystalicznego. Jest niezwykle precyzyjny, a ponadto umożliwia dostawcy zdalne odczytanie wyników, dzięki czemu nie musi już wysyłać do Ciebie i innych odbiorców swoich pracowników.

Liczniki trójfazowe i jednofazowe – czym się wyróżniają?

Wybór odpowiedniego licznika energii elektrycznej determinuje przede wszystkim typ instalacji elektrycznej, która znajduje się w budynku. Wyróżniamy więc:

  • licznik 1 fazowy – przystosowany do instalacji jednofazowej o napięciu 230 v, która może składać się z dwóch lub trzech przewodów, o mocy wystarczającej dla domów oraz mieszkań, wyposażonych w standardowe sprzęty AGD i RTV,
  • licznik 3 fazowy – przystosowany do instalacji trójfazowej o napięciu 400 v, która składa się z czterech lub pięciu przewodów.

Licznik prądu trójfazowy staje się standardem w gospodarstwach domowych w Polsce. Rekomenduje się jego zastosowanie zwłaszcza wtedy, gdy budynek wyposażony jest w ogrzewanie elektryczne lub elektryczną płytę kuchenną. Znajdź liczniki trójfazowe w ofercie Elektrycznie.pl!