Przekaźniki do sterowania radiowego - Aparatura modułowa

Na stronie:
Przekaźniki do sterowania radiowego

W naszym sklepie internetowym dostępne są różnego rodzaju przekaźniki radiowe – służące do zdalnego sterowania bramami, roletami, oświetleniem, uzbrojeniem systemów alarmowych, temperaturą oraz poziomem nawilżenia powietrza itp. Zdalne sterowanie radiowe to rozwiązanie, które znajduje zastosowanie zarówno w prywatnych domach i mieszkaniach, jak i biurach czy obiektach handlowo-usługowych.

 

Zestaw zdalnego sterowania radiowego składa się z nadajnika (pilot) i odbiornika (przekaźnik). Istnieje możliwość współpracy wielu nadajników z jednym odbiornikiem oraz jednego nadajnika z wieloma odbiornikami. Wszystko zależy od stopnia rozbudowania instalacji. Odbiorniki i nadajniki klawiszowe nadają się do montażu w puszkach instalacyjnych pod i na tynku. Bardziej rozbudowane urządzenia są przeznaczone do instalacji w rozdzielnicach na odpowiedniej szynie.

Jak działa przekaźnik radiowy?

Jak działa przekaźnik radiowy? Działanie przekaźnika sterowanego radiowo jest bardzo proste. Impuls wywołany naciśnięciem przycisku na pilocie (lub włącznika natynkowego – w zależności od wariantu) wysyła zakodowany sygnał do odbiornika. Pilot ma zabezpieczenie przed zerwaniem transmisji po zwolnieniu przycisku. Dzięki temu nawet najkrótsza aktywacja funkcji powoduje przesłanie danych. Transmisja danych z pilota sygnalizowana jest miganiem czerwonej diody LED na pilocie. Po rozpoznaniu sygnału odbiornik zmienia położenie styku na przeciwne.

Zestawy zdalnego sterowania radiowego w sklepie Elektrycznie.pl

Asortyment sklepu Elektrycznie.pl obejmuje przekaźniki przeznaczone do różnego rodzaju zastosowań, różniące się parametrami użytkowymi i sposobem montażu. Mamy zestawy sterujące oświetleniem, alarmem, roletami, a także temperaturą. Wszystkie pochodzą od renomowanych producentów z kraju i ze świata. Zapoznaj się z pełną ofertą i zamów wysokiej klasy przekaźnik sterowany radiowo, który będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom. Życzymy udanych zakupów!