Filtry kategorii
  • Kolor
  • Kompletne (z ramką)
  • Krotność
  • Podświetlane
  • Napięcie (V)
  • Stopień szczelności
  • Rodzaj zacisków
  • Seria
  • Prąd znamionowy [A]

Łącznik dwubiegunowy - Hager Lumina intense

Na stronie:
HAGER - BERKER
ŁĄCZNIK 2 BIEGUNY 10AX 250V BIAŁY LUMINA2 - HAGER - BERKER - WL0060
Łącznik 2-biegunowy kolor biały numer katalogowy WL0060 seria Hager Lumina 2 Do łącznika należy dokupić ramkę.
Dostępność: W MAGAZYNIE
15,14 
HAGER - BERKER
lumina Łącznik 2-biegunowy, srebrny - HAGER - BERKER - WL0062
Dostępność: 30 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
26,85 
Łącznik dwubiegunowy podtynkowy

Łącznik dwubiegunowy – definicja, rodzaje i zastosowanie

W projekcie instalacji elektrycznej budynku znajdziesz zapewne kilka rodzajów łączników, które różnią się wyglądem i przeznaczeniem. Łączniki elektryczne to nic innego jak włączniki i wyłączniki, np. światła, powszechnie stosowane w naszych domach i miejscach pracy, budynkach przemysłowych i użyteczności publicznej. Mogą być wyposażone w jeden lub kilka klawiszy w zależności od potrzeb i pełnionych funkcji.

Od prawidłowego doboru łączników zależy bezpieczeństwo, wygoda i funkcjonalność nowo powstałych wnętrz. Łączniki dzielimy przede wszystkim na: jednobiegunowe, dwubiegunowe, schodowe oraz krzyżowe.

Łącznik dwubiegunowy jest jednym z elementów instalacji elektrycznej. Służy do załączania dwóch obwodów pod różnymi napięciami jednym klawiszem. Działa na zasadzie przełącznika (sprężyna nie odbija z powrotem po puszczeniu przycisku). Choć wygląda podobnie do klasycznego łącznika jednobiegunowego, z jednym klawiszem, łącznik dwubiegunowy częściej spotykany jest w budynkach przemysłowych niż mieszkalnych. Wykorzystywany jest bowiem do obsługi silników elektrycznych, np. w wentylatorach, ale nie tylko.

Włącznik światła dwubiegunowy – gdzie go stosujemy?

Włącznik światła dwubiegunowy lub wyłącznik dwubiegunowy posiada jeden przycisk, ale za jego pomocą możemy włączyć dwa obwody elektryczne jednocześnie. To funkcja, która przydaje się na przykład wtedy, gdy musimy szybko oświetlić duży obszar za pomocą jednego kliknięcia. Podobnie jak klasyczne łączniki, włącznik światła dwubiegunowy możesz zamontować podtynkowo lub natynkowo w zależności od potrzeb.

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać odpowiedni włącznik światła dwubiegunowy, sprawdź katalog produktów wiodących marek w sklepie internetowym Elektrycznie.pl. Zacznij od mechanizmu, potem przejdź do ramek, które zaskoczą Cię bogactwem wzorów i kolorów. Nowoczesny design, doskonała jakość komponentów, certyfikaty i zagwarantowane normy bezpieczeństwa sprawią, że montaż przebiegnie sprawnie i szybko, a wybrane rozwiązanie posłuży latami.