Filtry kategorii
  • Kolor
  • Kompletne (z ramką)
  • Napięcie (V)
  • Stopień szczelności
  • Rodzaj zacisków
  • Seria
  • Prąd znamionowy [A]

Łączniki żaluzjowe, sterowania rolet - Hager Lumina soul

Na stronie:
HAGER - BERKER
ŁĄCZNIK ŻALUZJOWY BISTABILNY BIAŁY LUMINA2 - HAGER - BERKER - WL0310
Łącznik żaluzjowy kolor biały numer katalogowy WL0310 seria Hager Lumina 2 Uwaga. Do łącznika należy dokupić ramkę z serii Hager Lumina 2.
Dostępność: W MAGAZYNIE
29,25 
HAGER - BERKER
ŁĄCZNIK ŻALUZJOWY ZWIERNY BIAŁY LUMINA2 - HAGER - BERKER - WL0320
Łącznik żaluzjowy zwierny. Łącznik wyposażony jest w srpężynę, która cofa klawisz do pozycji początkowej po jego puszczeniu. kolor biały numer katalogowy WL0320 Hager Lumina 2 Do łącznika należy...
Dostępność: W MAGAZYNIE
35,28 
Łącznik żaluzjowy – podstawa wyposażenia żaluzji automatycznej

Nie będziemy się sprzeczać, że słońce ma na nas cudowny wpływ – ale są chwile, kiedy chcielibyśmy odpocząć, zwłaszcza nasze oczy, od jego promieni. W niektórych porach dnia i niektórych konfiguracjach położenia naszego domu czy mieszkania potrafi szczególnie utrudnić lub nawet uprzykrzyć wykonywanie pewnych czynności. Bez obaw – po to powstały żaluzje. Ich popularną formą, ze względu na ułatwienie użytkowania i wygodę, są żaluzje automatyczne. A do takowej niezbędne jest dobranie właściwego łącznika żaluzjowego. Przyjrzyjmy się tym komponentom i dowiedzmy się wszystkiego, co niezbędne, by dokonać świadomego konsumenckiego wyboru.

Podwójny włącznik rolet

Na początek technikalia. Łącznik żaluzjowy może być monostabilny bądź bistabilny. Czym się różnią z perspektywy zwykłego Kowalskiego?

  • Monostabilny oznacza, że manipulowanie wysokością rolety odbywa się poprzez przytrzymywanie przycisku. Mało praktyczne, jeśli żaluzja ma dla nas być wyłącznie zasłonięta lub odsłonięta, ale przydatne, gdy chcemy precyzyjnie obniżać jej wysokość – np. korygując jej położenie popołudniami względem zachodzącego słońca, by to nie świeciło nam w oczy.
  • Bistabilny – łącznik żaluzjowy działa następująco: po naciśnięciu przycisku roleta będzie zmieniać swoje położenie, aż nie nadusimy przycisku raz jeszcze lub nie dojedzie do samej góry / samego dołu.

Obudowa takiego elementu może mieć różne parametry IP (czyli odporności na czynniki zewnętrzne, w tym atmosferyczne). Łączniki żaluzjowe najczęściej posiadają stopień ochrony IP-20 (typowo do użytku domowego, wewnątrz pomieszczeń), ale dzięki odpowiedniej obudowie można ten współczynnik podnieść do poziomu IP-44 (nadający się do użytkowania tam, gdzie pojawia się wilgoć – kuchnia czy łazienka).

Łącznik żaluzjowy natynkowy i podtynkowy

W zależności od preferencji montażowych – lub zastanego terenu, gdzie chcemy taki element umieścić – dobrać możemy łącznik żaluzjowy natynkowy lub podtynkowy. Ten pierwszy zamontujemy przy użyciu kołków bądź wkrętów bez konieczności kucia w ścianie. Przydatne w miejscach, których estetyki nie chcemy psuć poprzez nazbyt inwazyjne prace remontowe.