Filtry kategorii
 • Napięcie (V)
 • Seria

Styczniki - sterowanie 230V AC - Legrand Aparatura Modułowa

Na stronie:
LEGRAND
STYCZNIK MOCY 8.5A AC3 3 BIEGUNY NO STYKI 2NO+2NC STEROWANIE 230V AC TSM1 - LEGRAND - 3211-110002
STYCZNIK TSM-1 230 V 50 HzCharakterystyka ogólna Styczniki TSM Zgodność z normą: PN-EN 60947-4-1 Parametry produktu Styczniki prądu przemiennegoTM 1 230 V Napięcie cewki: 230 V
Dostępność: W MAGAZYNIE
206,49 
Styczniki — sterowanie 230 V AC hager

Styczniki 230 V w sklepie Elektrycznie.pl

 

Prawidłowe, a przy tym bezpieczne działanie instalacji elektrycznej nie byłoby możliwe, gdyby nie styczniki 230 V. Urządzenia te sterują pracą silników i urządzeń elektrycznych podłączonych do sieci. Na rynku dostępne są dwa rodzaje styczników mocy: jedno- i trójfazowe. Oba warianty urządzeń znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Elektrycznie.pl. W asortymencie dostępne są produkty pochodzące od renomowanych producentów, takich jak m.in.:

 • Schneider Electric,
 • Eaton,
 • Legrand.

 

Każdy doświadczony elektroinstalator z pewnością będzie wiedzieć, jaki stycznik liniowy najlepiej sprawdzi się w danym miejscu. Warto jednak zapoznać się z podstawowymi różnicami między oboma typami. Choć ich działanie bazuje na tym samym mechanizmie, różni je zastosowanie.

Stycznik jednofazowy czy trójfazowy, który wybrać?

Stycznik jednofazowy montuje się głównie w instalacjach domowych. Większość urządzeń gospodarstwa domowego wymaga bowiem do działania niewielkiej ilości energii elektrycznej. Stycznik trójfazowy może przesyłać trzy razy więcej mocy niż jednofazowy, dlatego ma on zastosowanie w instalacjach elektrycznych z większym obciążeniem. Najczęściej montuje się je w blokach, lokalach użytkowych, a także dużych halach i magazynach. Te elementy służą do automatycznego załączania i zdalnego sterowania rozbudowanymi systemami i urządzeniami takimi jak m.in.:

 

 • klimatyzacja,
 • ogrzewanie elektryczne,
 • oświetlenie,
 • czujniki (temperatury, ciśnienia, poziomu cieczy itp.),
 • pompy ciepła,
 • panele operatorskie.

 

Reasumując, stycznik trójfazowy sprawdzi się w instalacjach, których obciążenie przekracza zdolność obsługi mocy przekaźnika mechanicznego.

Najważniejsze zalety styczników 230 V

Oferowane przez nasz sklep styczniki 230 V wyróżniają się cichą pracą, długą żywotnością i wysoką jakością wykonania. Przeznaczone są do montażu na szynie nośnej 35 mm zgodnie z normami PN-EN 60715 i PN-EN 60947-4-1. Ważną zaletą stycznika 230 V jest również wewnętrzne zabezpieczenie warystorowe, które chroni urządzenie przed niepożądanymi przepięciami. Sterowanie stycznikiem może odbywać się zdalnie, co ma duże znaczenie w przypadku trudno dostępnych miejsc, w których manualna obsługa nie byłaby możliwa.

Zamów styczniki liniowe z dostawą

Zapraszamy już dziś do zapoznania się z pełną ofertą styczników jedno- i trójfazowych dostępnych na Elektrycznie.pl. Gwarantujemy szybką dostawę zamówień pod wskazany adres i zapewniamy fachowe doradztwo techniczne. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości — skontaktuj się z nami.