Filtry kategorii
 • Seria

Złączki kablowe - Legrand Aparatura Modułowa

Na stronie:
LEGRAND
ZŁĄCZKA SPRĘŻYNOWA VIKING 2 PRZEWODOWA 2,5MM2 WKŁADKA B - LEGRAND - 037281
dawniej 039640
Dostępność: 30 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
27,71 
Złączki kablowe

Prawidłowy montaż kabli to podstawa bezpiecznego i niezawodnego działania sieci elektrycznej. Dzięki różnym wtykom i złączkom szybko wykonasz odpowiednie mocowania przewodów. Złączki zaciskowe elektryczne (inaczej szybkozłączki) powinny znaleźć się obowiązkowo w wyposażeniu każdego profesjonalnego elektryka. Dostępne w naszym asortymencie złączki do przewodów elektrycznych wyróżniają się różnorodnością oraz zapewniają trwałość połączeń. Zapoznaj się z pełną ofertą sklepu Elektrycznie.pl już dziś!

Złączki kablowe – do czego służą?

Złącza elektryczne przeznaczone są do różnego rodzaju prac montażowych w obrębie instalacji elektrycznych. Służą głównie do szybkiego oraz bezinwazyjnego łączenia ze sobą kilku przewodów, które muszą być odpowiednio dociśnięte. W tym celu używa się śrubokręta albo specjalnej zaciskarki. Istnieją również warianty samozaciskowe i bezgwintowe, które pozwalają na łączenie zarówno „gołych”, jak i izolowanych przewodów energetycznych. W tym przypadku końcówki kabli muszą zostać zaprasowane.

 

Złączki kablowe wykorzystywane są m.in. w automatyce przemysłowej, a także domowych instalacjach oświetleniowych i puszkach elektrycznych. Oprócz głównego zastosowania, jakim jest łączenie kabli, złączki pełnią także funkcję ochronną – zabezpieczając połączenia przed wilgocią czy zbyt wysokimi lub niskimi temperaturami.

Na co zwrócić uwagę, wybierając złączki do kabli?

Łącznik przewodów elektrycznych powinien być wykonany z niepalnych i samogasnących materiałów. Warto wybierać produkty od zaufanych producentów osprzętu elektrycznego, które charakteryzują się bardzo dobrą jakością, niezawodnością i spełniają wszelkie normy. Zwróć uwagę na to, czy wybrana złączka do kabli jest objęta atestem ENEC – potwierdzającym najwyższy poziom ochrony.

 

W przypadku złączek bardzo ważne są także parametry techniczne. Produkty różnią się między sobą:

 

 • zaciskiem (sposobem montażu),
 • techniką połączenia kabli,
 • liczbą zacisków,
 • długością odizolowania przewodu,
 • wymiarami,
 • kolorem.

 

Powyższe parametry mają bardzo duże znaczenie przy wyborze odpowiedniego wariantu – żaden z nich nie jest uniwersalny. Złączki przeznaczone do puszek elektrycznych różnią się od łączników oświetleniowych. Warto więc skonsultować zakup z doświadczonym monterem lub elektroinstalatorem. Możesz także skorzystać z pomocy naszych doradców.

Złączki zaciskowe elektryczne – szeroki asortyment osprzętu dla elektroinstalatorów

Asortyment obejmuje różnego rodzaju złączki kablowe, które wykorzystywane są w automatyce przemysłowej, informatyce maszynowej, a także instalacjach oświetleniowych i puszkach elektrycznych. Oferujemy m.in.:

 

 • szybkozłączki na drut,
 • złączki kablowe przelotowe,
 • skrętne,
 • uniwersalne łączniki Wago,
 • adaptery na TH35.

 

Produkty pochodzące od zaufanych producentów z kraju i zagranicy (m.in. ETI, Ergom, Simet, Wago) stanowią gwarancję wysokiej jakości, niezawodności oraz bezpieczeństwa. Zaufaj profesjonalistom i złóż zamówienie na złączki kablowe już dziś!

Złączki kablowe to niezwykle przydatne elementy elektroizolacyjne przeznaczone do łączenia przewodów niskiego napięcia. Ich wysoka wszechstronność oraz niezawodność sprawiają, że możliwe staje się stworzenie funkcjonalnej instalacji elektrycznej spełniającej wszystkie wymogi jej użytkowników. Z tego powodu sięga się po nie podczas wykonywania różnego rodzaju prac remontowo-montażowych. Modele dostępne obecnie na rynku mogą być wykorzystywane zarówno w informatyce maszynowej, jak i w automatyce przemysłowej. Istnieją również złączki przeznaczone do pracy w samych urządzeniach. W naszym sklepie znajdą Państwo szeroką gamę elementów do łączenia przewodów elektrycznych. Elementy te zostały opracowane przez uznanych producentów. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z poniższą ofertą.

 

Funkcjonalność złączek do kabli

Współczesne łączniki kabli elektrycznych są najczęściej produktami zrobionymi z miedzi, aluminium lub obu tych materiałów. Powodem są przede wszystkim ich praktyczne właściwości zapewniające złączkom dużą odporność na działanie szkodliwych chemikaliów oraz na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Niewątpliwym atutem profesjonalnych łączników są także wytrzymałe obudowy odznaczające się właściwościami izolacyjnymi, trudnopalnymi oraz samogasnącymi.

Zależnie od modelu elementy te odznaczają się również różnymi sposobami montażu, który może opiera

 się na śrubach lub prostych zaciskach. Złączki do kabli elektrycznych dostępne w naszej ofercie to przede wszystkim gwarancja szybkiej instalacji i prostoty użycia. Umożliwia to bezpieczne przygotowanie instalacji elektrycznej do codziennej eksploatacji bez względu na średnicę przewodów lub ich rodzaj. Oferujemy produkty sprawdzonych marek, takich jak Wago, Simet czy Ergom.

 

Rodzaje złączek do kabli elektrycznych

W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór złączek elektrycznych przeznaczonych do łączenia szerokiej gamy kabli. Oferujemy chociażby klasyczne łączniki śrubowe odznaczające się niską ceną, możliwością podłączenia dużej liczby przewodów oraz uniwersalnością. Nasz asortyment obejmuje także podręczne złączki sprężynowe, a także popularne szybkozłączki. Nie zapomnieliśmy również o złączkach do kabli przeznaczonych do montażu w puszkach instalacyjnych oraz oświetleniowych do instalacji stałych. Znajdziesz u nas także złączki rurowe, szeregowe oraz serwisowe.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty złączek elektrycznych!

Jeśli masz oddać do użytku nową halę produkcyjną i dlatego poszukujesz niezawodnego łącznika kabli elektrycznych albo całego zestawu złączek, zapraszamy do bliższego przyjrzenia się oferowanym przez nas elementom. Zależy nam na dostarczaniu najlepszych rozwiązań wszystkim klientom bez względu na przygotowywany przez nich typ instalacji elektrycznej. Nasi specjaliści pomogą Ci w doborze najodpowiedniejszych złączy elektrycznych, a także udzielą wszelkich informacji związanych z ich dostępnością. Skorzystaj z naszej oferty już dziś i przekonaj się, że dobre złączki o wieloletniej efektywności wcale nie muszą być drogie!