Filtry kategorii
  • Kompletne (z ramką)
  • Seria

Gniazda HDMI - Legrand Celiane

Na stronie:
LEGRAND
GNIAZDO HDMI TYPU A Z PRZEWODEM CELIANE - LEGRAND - 067377
Gniazdo HDMI 1.4 typu A z przewodem podłączeniowym. Może współpracować z telewizorami 3D. Budowa: Aby uzyskać gniazdo podwójne, należy zastosować dwa mechanizmy pojedyncze. Wyposażony w blok zacisków...
Dostępność: W MAGAZYNIE
223,49 
Gniazda HDMI

Gniazda HDMI podtynkowe

HDMI to technologia obecna zasadniczo w każdym współczesnym sprzęcie multimedialnym – komputerze, laptopie, telewizorze. Nic dziwnego – oferuje przesył danych w znakomitej jakości, pozwalając się cieszyć wysokiej jakości dźwiękiem i krystalicznym obrazem. HDMI jest także niezastąpione, jeśli chcielibyśmy połączyć ze sobą dwa urządzenia – przykładowo laptop i rzutnik. Niestety w tym przypadku, a także w wielu innych, problemem może nieodpowiednia długość kabla. Rozwiązanie jest proste – wystarczy zamontować gniazda HDMI.

Gniazdo podtynkowe HDMI – estetyczne i praktyczne

Gniazda HDMI – podtynkowe lub dowolne inne – świetnie sprawdzą się w biurach oraz pomieszczeniach, w których zależy nam na zachowaniu estetycznego wystroju wnętrza. Będziemy dzięki temu mogli puścić kabel za ścianą, co zapobiegnie plątaninie przewodów za szafką lub biurkiem. Każdy zna dyskomfort z tym związany, zwłaszcza jeśli musimy borykać się z tym problemem przez wiele godzin w ciągu dnia – przykładowo w naszym miejscu pracy. Rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki!

Zastosowanie gniazd HDMI jest naprawdę wszechstronne – to kompleksowe rozwiązanie problemu kabli o nieodpowiedniej długości i zagrożenia, jakie mogą nieść ze sobą splątane przewody – zarówno dla zdrowia użytkownika, jak i żywotności sprzętu.

Wskazówki montażowe gniazd HDMI

Gniazda podtynkowe HDMI nie różnią się zasadniczo od innych modeli tego rodzaju – znaczna część instalacji schowana jest pod tynkiem. Instalacja takiego rozwiązania wiąże się zatem niestety z koniecznością kucia ścian w co najmniej dwóch miejscach – tam, gdzie będziemy trzymać urządzenie, z którego nadamy sygnał (najczęściej będzie to komputer) oraz przy sprzęcie, który ten sygnał odbierze (telewizor, rzutnik). Choć wymaga to większego nakładu pracy, uzyskujemy dzięki temu zwiększony komfort użytkowania – cecha ta może być kluczowa w zakładach i firmach, gdzie optymalizacja elementów otoczenia wymiernie przekłada się na rezultaty. Z naszym sklepie oferujemy m.in. gniazda HDMI marki Legrand – renomowanego producenta rozwiązań elektronicznych, gwarantującego żywotność oraz niezawodność swojego sprzętu.