Filtry kategorii
  • Kolor
  • Ekranowane
  • Seria

Gniazda światłowodowe - Legrand Valena Life

Na stronie:
LEGRAND
GNIAZDO ŚWIATŁOWOD SC/APC BIAŁY VALENA LIFE - LEGRAND - 753130
Legrand Valena Life Gniazdo światłowodowe SC / APC Biały Uwaga! Do gniazdka należy dokupić ramkę.
Dostępność: W MAGAZYNIE
105,26 
LEGRAND
GNIAZDO ŚWIATŁOWOD SC/APC ALUMINIUM VALENA LIFE - LEGRAND - 753330
Legrand Valena Life Gniazdo światłowodowe SC / APC Aluminium Uwaga! Do gniazdka należy dokupić ramkę.
Dostępność: W MAGAZYNIE
154,23 
Gniazda światłowodowe

Coraz więcej gospodarstw domowych i obiektów komercyjnych korzysta z szerokopasmowego internetu działającemu dzięki technologii światłowodowej. Do prawidłowego działania takiej sieci niezbędne jest odpowiednie gniazdo nazywane optycznym. Choć swoim kształtem i wielkością przypomina tradycyjny łącznik, jego działanie jest nieco inne. Do transmisji danych, zamiast prądu elektrycznego wykorzystuje odpowiednio modulowaną wiązkę światła.

Gniazdo optyczne — czym jest?

Optyczne gniazdo ścienne to punkt końcowy dla przewodu światłowodowego. Dzięki niemu możliwe jest dostarczenie sygnału szerokopasmowego internetu FTTH w każde miejsce, które znajduje się w zasięgu takiej usługi. Instalacja gniazda światłowodowego jest bardzo prosta. Możesz przymocować je do ściany z pomocą tylko kilku śrub. Gniazda optyczne montowane wewnątrz budynków mieszkalnych zdolne są obsłużyć maksymalnie dwa połączenia jednocześnie.

Gniazda światłowodowe w ofercie sklepu Elektrycznie.pl

Jako sklep internetowy dla elektroinstalatorów dostarczamy różnego rodzaju światłowodowe gniazda ścienne zaprojektowane, by doprowadzać światłowód do biura, instytucji publicznej czy budynku mieszkalnego. Ze względu na liczby portów, oferujemy warianty pojedyncze i podwójne. W zależności od modelu, w gnieździe możesz zastosować kabel Simplex lub Duplex o średnicy 3 mm.

 

Duży wybór stylów i materiałów, z których wykonano gniazda pozwala szybko dobrać odpowiednie gniazdo światłowodowe bez wychodzenia z domu. Nasz asortyment pochodzi od zaufanych europejskich producentów osprzętu elektrycznego, dzięki czemu możesz mieć pewność, że wybierasz produkt wysokiej jakości. Naszymi dostawcami są takie marki jak m.in.:

 

  • Schneider Electric,
  • Kontakt Simon,
  • Legrand.

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego gniazda bądź jego instalacji? Jeśli tak, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego. Uwaga! Gniazda nie są dostarczane z ramkami — te należy dokupić oddzielnie.