Puszki instalacyjne karton gips - Puszki

Na stronie:
PLASTROL
PUSZKA PODTYNK FI 60X45 DO PŁYT GIPSOWYCH POMARAŃCZOWY - PLASTROL - PK-60G
Indeks W-10153 Kolor POMARAŃCZOWY Napięcie [V] 380 Maksymalne obciążenie [A] 16 Bezhalogenowa Nie Sposób montażu Podtynkowa Do użytku:...
Dostępność: W MAGAZYNIE
1,32 
PLASTROL
PUSZKA PODTYNK FI 60X60 DO PŁYT GIPSOWYCH POMARAŃCZOWY - PLASTROL - PK-60/60G
Dostępność: 15 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
2,50 
Puszki insalacyjne karton gips

Puszka do regipsu – najlepszy osprzęt elektroinstalacyjny w sklepie Elektrycznie.pl

Puszka instalacyjna, w tym odpowiednio dobrana puszka do regipsu, ma zabezpieczać połączenia przewodów elektrycznych. Możemy zamontować ją w ścianie, wybieramy wówczas odpowiedni typ puszki podtynkowej lub na powierzchni ściany (puszka natynkowa). To podstawowe rozróżnienie wymaga doprecyzowania ze względu na rodzaj ściany, w której zamierzamy osadzić puszkę podtynkową.

Rodzaje puszek podtynkowych będą zależeć więc od tego, czy mamy do czynienia ze ścianą murowaną, drewnianą, a może płytą gipsowo-kartonową (puszka do regipsów). Kolejne rozróżnienie będzie dotyczyło potrzeb i warunków prowadzenia instalacji. W tym wypadku do wyboru mamy m.in.: puszki wodoodporne, ognioodporne, wiatroszczelne, dźwiękoszczelne lub ekranowe. Sprawdź, czym powinna wyróżniać się puszka do karton gipsu.

Puszka do regipsów – jak wybrać?

Zacznijmy od tego, czym jest płyta gk, jaki rodzaj puszki do gk wybrać i dlaczego. Płyta gipsowo-kartonowa, zwana powszechnie regipsem, to materiał budowlany w postaci arkuszy z gipsu, zabezpieczonych tekturą. Za pomocą specjalnych noży płyty regipsowe docina się do oczekiwanych rozmiarów, a następnie mocuje wkrętami do przygotowanych konstrukcji metalowych lub drewnianych. Możemy również przymocować płyty gipsowo-kartonowe do ścian murowanych czy wylewanych za pomocą gipsu.

Rodzaj ściany ma bardzo istotne znaczenie dla prowadzonych prac elektroinstalacyjnych, w tym kluczowe przy doborze puszki instalacyjnej. Najczęściej puszki oznaczane są różnymi kolorami, w zależności od sposobu ich osadzania. Pomarańczowe puszki zwykle stosowane są do ścian pustych (puszka do regipsów).

Puszka do regipsu montowana jest najczęściej w precyzyjnie wykonanych otworach za pomocą wkrętów z blokadkami. Specjalne śruby z zaczepami pozwalają na szybsze skręcenie zaczepu mocującego w ścianie. Na łatwość i szybkość montażu wpływa również wyprofilowany kołnierz wokół korpusu, który ma dobra puszka do karton gipsu.

Odpowiednio dobrana puszka do regipsu gwarantuje bezpieczeństwo prowadzonych prac oraz użytkowania gotowej instalacji.