Filtry kategorii
  • Napięcie (V)

Jednofazowe elektroniczne liczniki energii - Liczniki

Na stronie:
LICZNIK ENERGII ELEKTRYCZNEJ ELEKTRONICZNY 1 FAZA 5/60A, 230 WZORCOWANY - REDS - Corax 1-wzor
Elektroniczny 1 fazowy licznik kWh energii czynnej, jednostrefowy lub wielostrefowy,wewnętrzny zegar sterujący.
Dostępność: W MAGAZYNIE
43,87 
Liczniki elektryczne jednofazowe

Nowoczesne liczniki energii elektrycznej – rodzaje i zastosowanie

Jaki licznik prądu wybrać i dlaczego? Jakie są rodzaje dostępnych na rynku liczników energii elektrycznej? Czym różni się licznik jednofazowy od trójfazowego? Nowoczesne liczniki energii elektrycznej, czyli urządzenia do mierzenia zużycia prądu w gospodarstwie domowym lub dowolnym, innym obiekcie stały się dziś minikomputerami, które zdalnie komunikują się z administratorami sieci, wykonując przy tym znacznie więcej dodatkowych zadań. Bogaty katalog produktów wiodących marek w sklepie internetowym Elektrycznie.pl pozwoli Ci szybko i efektywnie znaleźć licznik prądu, którego potrzebujesz.

Liczniki energii elektrycznej dzielimy przede wszystkim na:

  • indukcyjne – sukcesywnie wycofywane i zastępowane elektronicznymi; mechanizm ich działania opiera się na aluminiowej tarczy, a każdy jej obrót to określona ilość spożytej energii elektrycznej,
  • elektroniczne – działanie opierają na układach scalonych, wyposażonych w półprzewodniki, które generują impulsy pod wpływem przepływającego prądu oraz przyłożonego napięcia, dzięki czemu są o wiele dokładniejsze niż indukcyjne,
  • jednofazowe – najpowszechniejsze, liczą prąd w instalacji jednofazowej o napięciu 230 V, złożonej z trzech przewodów,
  • trójfazowe – liczniki montowane w instalacjach 3-fazowych, o napięciu 400 V i składających się z czterech lub pięciu przewodów.

 

Licznik elektryczny jednofazowy – kiedy się sprawdzi?

Na co zwrócić uwagę wybierając licznik prądu? Wiesz już, że licznik jednofazowy jest najpowszechniej stosowany, zwłaszcza w typowych gospodarstwach domowych. Jest to uwarunkowane przede wszystkim parametrami prądu, rodzajem instalacji elektrycznej oraz obowiązującej odbiorcę taryfy.

Kolejnymi rzeczami, o których musisz pomyśleć, zanim wybierzesz konkretny licznik elektryczny jednofazowy, jest sama konstrukcja, innowacyjność oraz cena urządzenia. Jeśli zależy Ci na otrzymywaniu wielu danych w postaci graficznej, drogą bezprzewodową, zdecyduj się na modele wyposażone w najnowszą elektronikę, zaawansowane oprogramowanie i dodatkową pamięć, aby przechowywać informacje o poprzednich okresach rozliczeniowych. Licznik elektryczny jednofazowy powinien mieć dodatkowo wyraźny wyświetlacz LCD oraz zasilanie rezerwowe. Sprawdź, jakie ceny mają liczniki energii elektrycznej w naszej ofercie i wybierz najlepszy!