Filtry kategorii
 • Kolor
 • Kompletne (z ramką)
 • Krotność
 • Ekranowane
 • Końcowe / Przelotowe
 • Stopień szczelności
 • Rodzaj gniazda antenowego
 • Rodzaj zacisków
 • Kategoria
 • Seria

Gniazda antenowe

1
Na stronie:
OSPEL
GNIAZDO ANTENOWE PODWÓJNE TYPU F SREBRNY PERŁOWY KARO - OSPEL - GPA-2SF/m/43
Gniazdo antenowe podwójne typu F. Zaciski gwintowe. Uwaga! Do gniazda należy dokupić ramkę.
Dostępność: W MAGAZYNIE
5,85 
KANLUX
Gniazdo antenowe typu F LOGI 02-1301-002 bi - KANLUX - 27126
Dostępność: OK. 7 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
8,45 
KANLUX
GNIAZDO ANTENOWE TYPU TV PRZELOTOWE KREMOWY LOGI. - KANLUX - 25156
Dostępność: OK. 7 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
10,34 
KANLUX
GNIAZDO ANTENOWE TYPU TV KOŃCOWE KREMOWY LOGI. - KANLUX - 25157
Dostępność: OK. 7 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
10,38 
OSPEL
GNIAZDO ANTENOWE TYP F ECRU AS - OSPEL - GPA-1GF/m/27
Gniazdo antenowe, złącze typu F, z zaciskiem gwintowym. Uwaga! Do elementu należy dokupić ramkę, dostępne w systemie AS.
Dostępność: W MAGAZYNIE
11,01 
KONTAKT SIMON
Pokrywa gniazda R-TV-SAT; beż - KONTAKT SIMON - 82037-31
Dostępność: 15 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
11,86 
KONTAKT SIMON
Pokrywa gniazda pojedynczego z przesłonami; antracyt - KONTAKT SIMON - DGZ1ZP/48
Dostępność: 15 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
12,44 
KANLUX
GNIAZDO ANTENOWE TYPU TV PRZELOTOWE BIAŁY DOMO - KANLUX - 24742
Dostępność: OK. 7 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
13,49 
KANLUX
GNIAZDO ANTENOWE TYPU TV PRZELOTOWE KREMOWY DOMO. - KANLUX - 24801
Dostępność: OK. 7 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
13,49 
KANLUX
GNIAZDO ANTENOWE TYPU TV KOŃCOWE KREMOWY DOMO. - KANLUX - 24802
Dostępność: OK. 7 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
13,65 
LEGRAND
PLAKIETKA DO GNIAZD TELEWIZYJNYCH STOSOWANYCH PRZEZ OPERATOR TELEWIZJI KABLOWEJ ALUMINIUM VALENA LIFE - LEGRAND - 754802
Legrand Valena Life Plakietka TV-RD-SAT Aluminium Plakietka do gniazd innych prodecentów Uwaga! Do gniazdka należy dokupić ramkę.
Dostępność: 30 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
14,13 
KONTAKT SIMON
Gniazdo antenowe pojedyncze końcowe (moduł). Do instalacji indywidualnych; biały - KONTAKT SIMON - CAK1.01/11
Dostępność: 15 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
15,85 
1
Gniazdo antenowe – podstawa instalacji radiowo-telewizyjnej

Instalacja radiowo-telewizyjna (RTV) znajduje się w niemal każdym polskim domu i bloku. To właśnie za jej pomocą możliwe jest korzystanie z trzech urządzeń – telewizji (zarówno w przypadku odbioru naziemnego, jak i satelitarnego), radia (choć te najczęściej mają postać osobnych sprzętów z wbudowaną anteną) oraz telefonu stacjonarnego (z punktu widzenia użytkowników domowych rzecz niejako archaiczna, ale wciąż znajduje zastosowanie w biurach czy urzędach). Wspólnym mianownikiem tych wszystkich urządzeń jest konieczność przenoszenia sygnału z anteny do samego sprzętu – niezbędne są do tego odpowiedni przewód oraz właściwie dobrane gniazdo antenowe.

Gniazdo r-tv – jak podłączyć gniazdo antenowe?

Tworzymy lub modernizujemy instalację w naszym domu – co musimy wziąć pod uwagę, by prace zakończyły się oczekiwanym rezultatem? Zanim zaczniemy wybierać wejście antenowe, najpierw zorientujmy się, z jakim typem instalacji mamy do czynienia. Ta może być równoległa lub szeregowa. Pierwsza z nich oznacza, że od każdego odbiornika (np. kilku telewizorów) do anteny biegnie osobny przewód. Te podłączenia są zatem od siebie całkowicie niezależne i używamy do nich wyłącznie końcowych gniazd antenowych. Zaletą jest jednakowa siła sygnału i mniejsza podatność na wystąpienie zakłóceń.

Drugą z nich, szeregową, w nowoczesnym budownictwie spotkamy o wiele rzadziej. W jej przypadku mamy do czynienia z jednym przewodem, który podłączony jest sekwencyjnie do kilku urządzeń. Potrzebne są dwa rodzaje gniazda r-tv: przelotowe i zakończeniowe (nie mylić z końcowym!), stosowane jako ostatnie „na drodze” sygnału od anteny do ostatniego odbiornika. 

Ta opcja, jak można się domyślić, ma pewne mankamenty. Największym jest stopniowe zanikanie siły sygnału wraz ze wzrostem odległości od anteny. Innym jest większa zawodność – jeśli przewód w którymkolwiek miejscu ulegnie uszkodzeniu (a w najgorszym przypadku – na samym początku), podłączone urządzenia mogą nie działać. Należy również dobrać gniazda tak, by miały zmienną, malejącą, tłumienność sprzężenia oraz zamontować je tak, by ten współczynnik „rósł” wraz ze „zbliżaniem” się danego gniazdka do anteny.

Gniazdo antenowe podtynkowe w sklepie elektrycznie.pl

Mając już powyższe wskazówki instalacyjne, wybór właściwego modelu powinien być mniej dezorientujący. W naszym sklepie internetowym znajdziesz każdy rodzaj gniazd (antenowe pojedyncze i podwójne, przelotowe, kończące i zakończeniowe), dzięki czemu żadna nieszablonowa sytuacja nie powinna Cię również zaskoczyć.

Gniazda antenowepodtynkowe, by ich montaż był maksymalnie przystępny nawet dla amatorów majsterkowania. Modernizacja własnej instalacji to coś, co możemy przeprowadzić samodzielnie – z odrobiną teorii i podstawowymi narzędziami zaoszczędzimy sporą sumę, którą musielibyśmy przeznaczyć na zatrudnienie profesjonalistów. Koniec rwącego sygnału w naszym TV – posiadamy już wszystko, co niezbędne, by takiemu problemowi sami zaradzić.