Czyste Powietrze 2023: Kompleksowy Przewodnik Dofinansowania

Czyste Powietrze 2023: Kompleksowy Przewodnik Dofinansowania

30/05/2023

W 2023 roku program "Czyste Powietrze" nadal oferuje atrakcyjne dofinansowanie do fotowoltaiki. Jest to doskonała okazja dla tych, którzy spełniają określone kryteria dochodowe, aby zainwestować w zrównoważone źródła energii. Przyjrzyjmy się bliżej szczegółom tego programu.

 

Szczegółowe informacje o programie Czyste Powietrze 2023

Program oferuje różne poziomy dofinansowania, w zależności od dochodów ubiegającego się o dotację:

  • Podstawowy poziom dofinansowania: do 6 tys. zł (do 40% kosztów) dla osób z rocznym dochodem ≤135 tys. zł
  • Podwyższony poziom dofinansowania: do 9 tys. zł (do 70% kosztów) dla gospodarstw jednoosobowych ze średnim dochodem miesięcznym ≤2651 zł lub gospodarstw wieloosobowych ze średnim dochodem miesięcznym ≤1894 zł
  • Najwyższy poziom dofinansowania: do 15 tys. zł (100% kosztów) dla gospodarstw jednoosobowych ze średnim dochodem miesięcznym ≤1526 zł lub gospodarstw wieloosobowych ze średnim dochodem miesięcznym ≤1090 zł

Warto zaznaczyć, że dofinansowanie z programu Czyste Powietrze nie obejmuje magazynów energii - środki można przeznaczyć wyłącznie na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej.

Proces składania wniosku: 

Można to zrobić na dwa sposoby:

    • Przez Portal Beneficjenta na stronie gov.pl (w sekcji "Nieruchomości i środowisko" wybierz "Skorzystaj z programu Czyste Powietrze") lub za pomocą generatora wniosków na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW).
    • Wydrukowanie i wysłanie wniosku w formie papierowej do odpowiedniego oddziału WFOŚiGW. Wzór wniosku jest dostępny na stronie Funduszu.

 

Kto może skorzystać z dofinansowania w ramach programu Czyste Powietrze 2023?

Aby skorzystać z tego programu, musisz być osobą fizyczną, właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego. Dodatkowo, musisz spełniać określone kryteria dochodowe - roczny dochód nie może przekraczać 135 tys. złotych. Spełnienie tych warunków pozwala na uzyskanie dofinansowania na poziomie do 6 tys. zł.

Podsumowanie

Program Czyste Powietrze 2023 to świetna okazja do inwestowania w odnawialne źródła energii. Sprawdź swoje kwalifikacje i złóż wniosek już dziś, aby skorzystać z tej możliwości i przyczynić się do ochrony naszego środowiska.

Brak komentarzyDodaj komentarz
Brak komentarzy.
Popularne wpisy
Rozdzielnica w domu jednorodzinnym – jakie bezpieczniki dobrać?
03/08/2022
Postęp technologiczny nie zwalnia, a tym samym w swoich domach decydujemy się na coraz większą liczbę urządzeń zasilanych...
Łącznik, włącznik czy pstryczek – co to jest i do czego służy?
11/06/2021
Łączniki elektryczne są elementami niezbędnymi w każdym budynku. Służą do włączania i wyłączania prądów roboczych...
Podłączenie gniazdka elektrycznego – jak to zrobić?
03/08/2022
Prawidłowe podłączenie gniazdka to kolejny etap następujący po kuciu ścian i rozprowadzaniu instalacji elektrycznej...