Dofinansowanie do Fotowoltaiki w 2023: Twoja Tabela Przeglądu Programów

Dofinansowanie do Fotowoltaiki w 2023: Twoja Tabela Przeglądu Programów

26/05/2023

Chcesz zainwestować w fotowoltaikę, ale zastanawiasz się, jaki program dofinansowania będzie dla Ciebie najkorzystniejszy? Spójrz na poniższy przegląd programów dostępnych w 2023 roku.

 

Mój Prąd 5.0

Program skierowany do osób fizycznych, oferujący dofinansowanie do 50% kosztów kwalifikowanych. Kwota dofinansowania może wynieść nawet 6 tys. zł na instalacje fotowoltaiczne, a aż 23 tys. zł na instalacje z magazynem energii. Moc instalacji objętych programem wynosi od 2 do 10 kW.

Czyste Powietrze

Ten program także jest dostępny dla osób fizycznych. Dofinansowanie wynosi od 40 do 100% kosztów, w zależności od dochodów. Moc instalacji fotowoltaicznej wynosi od 2 do 10 kW.

Ulga termomodernizacyjna

Program skierowany do osób fizycznych oraz wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Dofinansowanie obejmuje dopłatę do kredytu na instalacje fotowoltaiczne do 31% kosztów. Dla budynków jednorodzinnych moc instalacji wynosi od 1 kW, natomiast dla budynków wielorodzinnych od 6 kW.

Grant OZE Prosument lokatorski

Program skierowany do wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, oferujący dofinansowanie do 50% kosztów netto. Moc instalacji może wynieść do 50 kW.

Agroenergia

Program skierowany do rolników, oferujący dofinansowanie od 13 do 20% kosztów. Moc instalacji może wynieść do 50 kW.

Energia dla Wsi

Program skierowany do rolników, spółdzielni rolniczych oraz spółdzielni energetycznych. Oferuje pożyczkę do 100% kosztów kwalifikowanych. Moc instalacji wynosi od 50 kW do

Energia Plus

Program skierowany do firm. Oferuje finansowanie do 50% kosztów kwalifikowanych przy inwestycjach z ORC; dla pozostałych pożyczka do 85% kosztów kwalifikowanych. W tym programie nie ma limitu mocy instalacji.

Mam nadzieję, że ta tabela przeglądu programów pomoże Ci zdecydować, który program dofinansowania będzie dla Ciebie najbardziej korzystny. Pamiętaj, że wybór odpowiedniego programu jest kluczowy dla maksymalizacji korzyści z Twojej inwestycji w fotowoltaikę. Powodzenia!

Brak komentarzyDodaj komentarz
Brak komentarzy.
Popularne wpisy
Rozdzielnica w domu jednorodzinnym – jakie bezpieczniki dobrać?
03/08/2022
Postęp technologiczny nie zwalnia, a tym samym w swoich domach decydujemy się na coraz większą liczbę urządzeń zasilanych...
Łącznik, włącznik czy pstryczek – co to jest i do czego służy?
11/06/2021
Łączniki elektryczne są elementami niezbędnymi w każdym budynku. Służą do włączania i wyłączania prądów roboczych...
Podłączenie gniazdka elektrycznego – jak to zrobić?
03/08/2022
Prawidłowe podłączenie gniazdka to kolejny etap następujący po kuciu ścian i rozprowadzaniu instalacji elektrycznej...