Osprzęty Schneider Electric – ekologiczna nowoczesność

Osprzęty Schneider Electric – ekologiczna nowoczesność

17/11/2021

Trudno jest znaleźć na rynku osprzętu elektroinstalacyjnego firmę bardziej wiekową niż ponad stuletnia Schneider Electric. Na przestrzeni dziesięcioleci, ten legendarny już producent opracował niezliczone osprzęty, maszyny oraz technologie, usprawniające funkcjonowanie nie tylko zakładów przemysłowych, ale też instalacji w budynkach mieszkalnych. Obecnie, firma Schneider jest europejskim liderem w dziedzinie wdrażania nowatorskich rozwiązań, łączących w sobie konieczność sprostania rosnącym wymogom rynku oraz troskę o środowisko. Dowodem ogromnego zaangażowania tej marki jest chociażby jej coroczna obecność na polskich targach energetycznych, podczas których możemy poznać kolejne technologie, sprzyjające zrównoważonemu rozwojowi. W ofercie Schneider znajdziemy również wysokiej klasy osprzęty elektroinstalacyjne, o których opowiemy Państwu w niniejszym artykule.

Schneider Sedna – stonowany design i niepowtarzalny charakter

Jednym z najpopularniejszych przykładów osprzętu elektrycznego Schneider jest seria Sedna. Ramki, utrzymane w innym kolorze, niż element centralny, pozwalają na uzyskanie niezwykłego efektu wizualnego. Szczególnie, że producent oferuje nam tu aż siedem zróżnicowanych wariantów kolorystycznych ramek oraz pięć kolorów mechanizmów. Dzięki temu, możliwe jest, na przykład, połączenie kremowego osprzętu z czerwoną ramką.

Na uwagę zasługuje tu również niewielka grubość ramki, wynosząca zaledwie osiem milimetrów. W efekcie, osprzęt Sedna znajduje zastosowanie w apartamentach, hotelach lub biurach. Designerski charakter pozwala na tworzenie niezliczonych kompozycji, które z pewnością dodadzą osobowości każdemu wnętrzu. Wyłączniki Sedna dostępne są przy tym w wersji podświetlanej, co umożliwia komfortowe korzystanie z nich w ciemnych korytarzach lub piwnicach.

Seria Sedna to także nowoczesne kontakty Schneider, obejmujące zarówno modele elektryczne, jak i telefoniczne czy internetowe. Wszechstronność możemy dostrzec tu także w przypadku wyłączników, od wariantów o pojedynczych klawiszach, po pstryczki schodowe i świecznikowe. Niewątpliwym atutem osprzętów Sedna jest także teleskopowa budowa, ułatwiająca dopasowanie elementu do nierównej powierzchni.

Schneider Asfora – bezpieczeństwo i wielofunkcyjność

Seria Asfora to znakomity wybór dla osób, poszukujących osprzętu praktycznego, a zarazem opierającego się na prostocie designu. Nieskomplikowana forma w dalszym ciągu odznacza się jednak wysoką jakością wykonania, którą uświadczymy w pozostałych wyłącznikach i gniazdach Schneider. Materiały wykorzystane w produkcji osprzętu z tej serii są bardzo wytrzymałe na intensywne promienie UV. Dzięki temu elementy instalacji nie ulegają nieestetycznym odbarwieniom.

Osprzęty Schneider Asfora zostały wyposażone w specjalistyczne przesłony torów prądowych, co czyni je idealną opcją w przypadku domów, w których przebywają małe dzieci. Zabezpieczenie tego typu uniemożliwia maluchowi na włożenie palca lub przedmiotu do gniazdka, zapobiegając tym samym śmiertelnym wypadkom. Niewątpliwym atutem osprzętów z tej serii jest także prosty montaż - dzieje się tak dzięki obecności dźwigni zacisków bezgwintowych.

Schneider Cedar – natynkowe osprzęty do zadań specjalnych

W ofercie firmy Schneider Electric nie zabrakło również opcji dla klientów, poszukujących niezawodnego osprzętu, przeznaczonego do montażu w pomieszczeniach gospodarczych lub garażach. Seria Cedar, bo to o niej mowa, charakteryzuje się wysokim stopniem szczelności, utrzymanej na poziomie IP44. Oznacza to, że osprzęt ten nie ulegnie uszkodzeniu wskutek nadmiernego zapylenia, podwyższonej wilgoci lub zachlapania wodą. Dostępne warianty kolorystyczne obejmują czerń oraz tradycyjną biel. Niewątpliwym atutem osprzętów Cedar jest także przystępna cena.

W serii tej znajdziemy szeroką gamę pożytecznych osprzętów, od gniazd elektrycznych, po podświetlane wyłączniki. Dostępne są również warianty z bezpieczną przesłoną. Niewątpliwym atutem jest tu również obecność podwójnych gniazd elektrycznych Schneider, co ogranicza konieczność montażu dodatkowych kontaktów. Estetyczny design oraz wszechstronność zastosowań sprawiają, że z osprzętów tych korzystać możemy zarówno na strychu, jak i w łazience lub kuchni.

Schneider Unica – osprzęt klasy premium dla inteligentnego budownictwa

Jeśli poszukujemy osprzętu z najwyższej półki, który nie tylko znakomicie sprawdzi się w środowisku Smart Building, ale również zachwyci naszych gości, warto jest przyjrzeć się seriom Unica Top oraz Unica Class. Osprzęt elektryczny Schneider, należący do tych grup, to przede wszystkim wyjątkowe, niespotykane materiały. Ramki Unica wykonuje się z drewna, szkła, łupków oraz metali szlachetnych, w celu nadania im unikatowego charakteru. W połączeniu z szeroką gamą wzorów oraz wariantów kolorystycznych, umożliwia nam to stworzenie wyjątkowych aranżacji w każdym z domowych pomieszczeń.

Seria Unica obejmuje najistotniejsze elementy, wchodzące w skład zintegrowanego systemu zarządzania budynkiem. Mowa tu więc o czujnikach temperatury, ściemniaczach czy łącznikach żaluzjowych. Niezwykle warte uwagi są tu również osprzęty, należące do serii Unica Wireless. Jak sama nazwa wskazuje, znajdziemy tu elementy bezprzewodowe, odznaczające się prostotą montażu oraz brakiem konieczności gruntownej modyfikacji domowej instalacji. Osprzęty Wireless możemy zastosować także jako efektywne uzupełnienie już wykorzystywanych elementów przewodowych.

Brak komentarzyDodaj komentarz
Brak komentarzy.
Popularne wpisy
Rozdzielnica w domu jednorodzinnym – jakie bezpieczniki dobrać?
03/08/2022
Postęp technologiczny nie zwalnia, a tym samym w swoich domach decydujemy się na coraz większą liczbę urządzeń zasilanych...
Łącznik, włącznik czy pstryczek – co to jest i do czego służy?
11/06/2021
Łączniki elektryczne są elementami niezbędnymi w każdym budynku. Służą do włączania i wyłączania prądów roboczych...
Podłączenie gniazdka elektrycznego – jak to zrobić?
03/08/2022
Prawidłowe podłączenie gniazdka to kolejny etap następujący po kuciu ścian i rozprowadzaniu instalacji elektrycznej...