Filtry kategorii
  • Kolor
  • Krotność
  • Stopień szczelności

Puszki

1
Na stronie:
ELEKTROPLAST OPATÓWEK
PUSZKA PO-70 EP P/T DO PŁYT GIPSOWYCH - ELEKTROPLAST OPATÓWEK - 13.40
OPATÓWEK
Dostępność: 15 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
2,62 
ELEKTROPLAST OPATÓWEK
PUSZKA PO-80 EP P/T DO PŁYT GIPSOWYCH - ELEKTROPLAST OPATÓWEK - 13.45
OPATÓWEK
Dostępność: 15 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
2,80 
ELEKTROPLAST OPATÓWEK
PUSZKA PODTYNK 126X126X68,5 BIAŁY POKRYWA ZAŚLEPKA TEKTUROWA IP40 PPODTYNK 5 - ELEKTROPLAST OPATÓWEK - 11.5
Puszka podtynkowa Pp/t 5 (126 x 126 x 68,5)Symbol: Pp/t 5Nr kat.: 11.5Puszki podtynkowe Pp/t wykonane są z tworzyw sztucznych o wysokiej wytrzymałości mechanicznej jak i elektrycznej. Puszki te mają zastosowanie...
Dostępność: W MAGAZYNIE
5,52 
ELEKTROPLAST OPATÓWEK
PUSZKA PODTYNK 126X156X68,5 BIAŁY POKRYWA ZAŚLEPKA TEKTUROWA IP40 PPODTYNK 6 - ELEKTROPLAST OPATÓWEK - 11.6
Puszka podtynkowa Pp/t 6 (126 x 156 x 68,5)Symbol: Pp/t 6Nr kat.: 11.6Puszki podtynkowe Pp/t wykonane są z tworzyw sztucznych o wysokiej wytrzymałości mechanicznej jak i elektrycznej. Puszki te mają zastosowanie...
Dostępność: W MAGAZYNIE
6,59 
ELEKTROPLAST OPATÓWEK
PUSZKA PKW-3 POTRÓJNA DO PŁYT GIPSOWYCH  - ELEKTROPLAST OPATÓWEK - 13.73
Dostępność: 15 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
6,81 
1
Puszki

Puszka do gniazdka – funkcjonalne zwieńczenie instalacji elektrycznej

Puszka do gniazdka ma chronić połączenia przewodów elektrycznych lub telekomunikacyjnych. O jej lokalizacji i wymaganiach technicznych powinien zadecydować fachowiec, doświadczony elektryk, zgodnie z projektem danej instalacji w budynku. Puszka do gniazdka może zostać zamontowana w ścianie (puszka pod gniazdko podtynkowa) lub bezpośrednio na ścianie (puszka pod gniazdko natynkowa). Przy wyborze puszki do gniazdek ogromne znaczenie ma ich stopień ochrony IP, czy mają izolować instalację, np. od promieniowania RTG.

Puszki do gniazdek mogą być ponadto m.in.: ognioodporne, dźwiękoszczelne, wiatroszczelne, ekranowane. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. W katalogu produktów z kategorii osprzętu elektroinstalacyjnego w sklepie internetowym Elektrycznie.pl znajdziesz puszki do gniazdek najlepszych producentów w Polsce i na świecie.

Jak wybrać puszki do gniazdek?

Puszki do gniazdek różnią się pod względem wielkości, koloru i oczywiście pełnionych funkcji. Wielkość i kolor w tym przypadku mają niebagatelne znaczenie, decydując o sposobie umieszczenia puszek w instalacji (łączenie puszek szeregowo lub wielopolowo) oraz o sposobie dobrania ich odpowiednio do materiału, z którego została wykonana ściana.

W naszej ofercie znajdziesz modele do zainstalowania m.in. w betonie, cegle, regipsie, drewnie. Najczęściej puszki do gniazdek oznaczone kolorem pomarańczowym dedykowane są do ścian pustych, wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych. Mocuje się je w precyzyjnie wykonanych otworach za pomocą wkrętów z blokadkami.

Puszka elektryczna czarna jest przeznaczona do osadzenia w ścianach pełnych, za pomocą gipsu lub zaprawy. Tymczasem podstawowe elementy puszek do konstrukcji betonowych są żółte. W ofercie wiodących producentów dostępne są również puszki do gniazdek uniwersalne, przystosowane do zamontowania w różnego rodzaju podłożach. Sprawdź, jaka puszka do gniazdka sprawdzi się najlepiej w Twojej instalacji i zamów niezbędne produkty bez wychodzenia z domu!