Wybierz kategorię

Lampy sodowe - Lampy wyładowcze

Na stronie:
Brak zdjęcia
Dostępność: 15 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
24,90 
Lampy sodowe

Lampy sodowe to klasyczne rozwiązanie – wykorzystywane przede wszystkim w oświetleniu ulicznym. Pierwsze tego typu lampy zadebiutowały na rynku już w 1965 roku i po dziś dzień uchodzą za jedne z najwydajniejszych elektrycznych źródeł światła. Charakterystyczna pomarańczowa barwa emitowanego przez nie światła przyczyniła się jednak do stopniowego zastąpienia modeli sodowych nowocześniejszymi odpowiednikami. Pomimo tego, lampy te w dalszym ciągu znajdują zastosowanie w różnych typach obiektów. Także i w naszym sklepie znajdą Państwo niezawodne oświetlenie sodowe – opracowane przez najlepszych producentów. Zapraszamy gorąco do bliższego zapoznania się z naszą ofertą.

 

Wydajność lamp sodowych

Największym atutem lampy sodowej jest długa żywotność tego rozwiązania. Przykładem jest tu np. nowoczesna, wydajna lampa 250W FC2, oferowana przez markę Ledvance. Jej znamionowy czas działania wynosi bowiem 24 000 godzin. Warto też pamiętać, że w przeciwieństwie do konwencjonalnych źródeł światła, oświetlenie emitowane przez modele sodowe nie traci z czasem swojego koloru. W nowoczesnych lampach tego typu wykorzystuje się również wysokiej klasy stateczniki – kontrolujące pracę urządzenia i wydłużające jego żywotność.

 

Zastosowanie lamp sodowych

Lampy te znajdują zastosowanie przede wszystkim w oświetlaniu ulic, a także w magazynach, halach i innych miejscach, w których prawidłowy odbiór barw nie jest istotny. Powodem jest fakt, że emitowane przez nie pomarańczowe światło fałszuje postrzeganie kolorów. To właśnie dlatego lampy sodowe są stopniowo wymieniane na inne typy oświetlenia – szczególnie w pobliżu zabytków.

Oprawy sodowe o mocy 150W mogą być też skutecznym elementem wyposażenia szklarni. Jak zauważają bowiem eksperci, emitowane przez nie światło ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój roślin. Dotyczy to zarówno warzyw, jak i kwiatów ogrodowych. Ponieważ nowoczesne lampy tego typu odznaczają się niskim zużyciem energii, pozwalającym na wytworzenie około 150–200 lumenów z jednego wata, użytkownik nie musi obawiać się, że taka sodowa uprawa przyczyni się do znacznego zwiększenia opłat za prąd.

 

Najlepsze lampy sodowe na rynku!

Jeśli poszukują Państwo niezawodnych, wydajnych lamp sodowych do firmowego zakładu lub przydomowej szklarni, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Nasi specjaliści pomogą Ci w znalezieniu najodpowiedniejszego rozwiązania dla Twojego obiektu. Gwarantujemy atrakcyjne ceny, szybką wysyłkę zamówień oraz najwyższą jakość oferowanych produktów. Skontaktuj się z nami już dziś!