Wybierz kategorię
Filtry kategorii
  • Stopień szczelności

Obudowy hermetyczne

Na stronie:
INCOBEX
OBUDOWA HERMETYCZNA 250X330X130 DRZWI PRZEZROCZYSTE - INCOBEX - ICW-253313-P
Dostępność: 30 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
176,50 
INCOBEX
OBUDOWA HERMETYCZNA 300X400X165 DRZWI PRZEZROCZYSTE - INCOBEX - ICW-304016-P
Dostępność: 30 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
221,40 
INCOBEX
Brak zdjęcia
Dostępność: 30 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
230,71 
INCOBEX
OBUDOWA HERMETYCZNA 400X600X200 DRZWI PRZEZROCZYSTE - INCOBEX - ICW-406020-P
Dostępność: 30 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
263,58 
INCOBEX
OBUDOWA HERMETYCZNA 350X500X195 DRZWI PRZEZROCZYSTE - INCOBEX - ICW-355019-P
Dostępność: 30 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
324,72 
INCOBEX
OBUDOWA HERMETYCZNA 500X600X220 DRZWI PRZEZROCZYSTE - INCOBEX - ICW-506022-P
Dostępność: 30 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
776,50 
Obudowy hermetyczne

Trwałe skrzynki hermetyczne

Współcześnie nie sposób wyobrazić sobie życia bez sprzętów elektrycznych oraz prądu. Jednak wystawienie elementów sieci elektrycznej na działanie czynników środowiskowych - oraz atmosferycznych, jeśli znajdują się na zewnątrz budynku - może mieć na nie negatywny wpływ i doprowadzić do wystąpienia awarii. Z tego też powodu istotnym elementem jest odpowiednie zabezpieczenie – a takowe możemy uzyskać za pomocą skrzynki hermetycznej. Czym jest i kiedy warto się w nią zaopatrzyć?

Obudowy hermetyczne – co to? Gdzie znajdą zastosowanie?

To specjalna skrzynka zaprojektowana z myślą o umieszczeniu w niej newralgicznych elementów sieci elektrycznej. Mogą posłużyć nam jako rozdzielnice, wyposażenie alarmu domu czy część instalacji telewizyjnej, gwarantując przy tym pewną ochronę dzięki odpowiedniej konstrukcji. Dodatkowo niektóre modele posiadają płytę montażową, co sprawia, że są gotowe do umieszczenia na ścianie. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodniejsze, ale też zwiększa ich trwałość, bowiem obudowa hermetyczna nie będzie miała styczności z podłożem, gdzie może gromadzić się woda czy inne zanieczyszczenia.

Skrzynka hermetyczna może być wyposażona w zamek na klucz, chroniący przed dostępem niepowołanych osób, wzmocnione ścianki oraz uszczelkę w drzwiczkach, która zapobiegnie przedostawaniu się do środka różnych cieczy. To szczególnie ważne, jeśli planujemy powiesić ją na niezadaszonym fragmencie ściany.

Oprócz wymienionych wyżej elementów skrzynki wyposażone mogą być także w przezroczyste drzwiczki, dzięki którym o wiele łatwiej będzie nam się rozeznać w jej zawartości. Warto dodać, że nie wpływa to w żaden sposób na jej szczelność.

Jaką ochronę gwarantują skrzynki hermetyczne?

Jeśli mowa o trwałości, warto zwrócić uwagę na stopień ochrony IP, oznaczony dwoma cyframi (np. IP 65). Pierwsza cyfra oznacza klasę ochronności przed dostępem czynników zewnętrznych (w skali od 1 do 6), a druga – wodoodporność (w przedziale 1-9). Najczęściej trafimy na modele oznaczone wspomnianym IP 65. Należy to rozumieć jako wzorcową ochronę przed pyłem i drobinkami oraz solidną osłonę przed wodą – nawet silna ulewa nie spowoduje, że skrzynka się rozszczelni. Takie modele z powodzeniem mogą być montowane na zewnątrz.