Łączniki podtynkowe - Legrand Niloe Selection

1
Na stronie:
LEGRAND
ŁĄCZNIK 1 BIEGUN ZACISKI AUTOMATYCZNE 10AX BIAŁY NILOE2 - LEGRAND - 764500
ŁĄCZNIK JEDNOBIEGUNOWY 10AX Biały - Legrand Niloe - 764500 Możliwość przekształcenia w łącznik z podświetleniem LED ref. 764521 Montaż na wkręty lub pazurki (zestaw zawiera pazurki) Do tego produktu...
Dostępność: W MAGAZYNIE
6,20 
LEGRAND
NILOE SELECTION - ŁĄCZNIK JEDNOBIEGUNOWY 10 AX STAL - LEGRAND - 762300
Dostępność: OK. 6 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
9,72 
LEGRAND
ŁĄCZNIK ŚWIECZNIKOWY ZACISKI AUTOMATYCZNE 10AX 250V BIAŁY NILOE2 - LEGRAND - 764505
ŁĄCZNIK ŚWIECZNIKOWY 10AX Biały - Legrand Niloe - 764505 Możliwość przekształcenia w łącznik z podświetleniem LED ref. 764521 Zaciski automatyczne
Dostępność: W MAGAZYNIE
9,85 
LEGRAND
ŁĄCZNIK JEDNOBIEGUNOWY 10 AX ALUMINIUM NILOE SELECTION - LEGRAND - 762100
Dostępność: 30 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
10,46 
LEGRAND
NILOE SELECTION - ŁĄCZNIK SCHODOWY POJEDYNCZY 10 AX ALUMINIUM - LEGRAND - 762101
Dostępność: 30 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
16,49 
LEGRAND
NILOE SELECTION - ŁĄCZNIK ŚWIECZNIKOWY 10 AX ALUMINIUM - LEGRAND - 762105
Dostępność: 30 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
18,51 
LEGRAND
ŁĄCZNIK KRZYŻOWY ZACISKI ŚRUBOWE 10AX 250V IP20 BIAŁY NILOE2 - LEGRAND - 764504
ŁĄCZNIK KRZYŻOWY 10AX Biały - Legrand Niloe - 764504 Pozwala na dodanie trzeciego punktu sterowania do instalacji z dwoma łącznikami schodowymi. Zaciski automatyczne Do tego produktu należy dokupić ramkę
Dostępność: W MAGAZYNIE
19,40 
LEGRAND
ŁĄCZNIK SCHODOWY PODWÓJNY ZACISKI AUTOMATYCZNE 10AX BIAŁY NILOE2 - LEGRAND - 764502
ŁĄCZNIK SCHODOWY PODWÓJNY 10AX Biały - Legrand Niloe - 764502 Możliwość przekształcenia w łącznik z podświetleniem LED ref. 764521 Zaciski automatyczne Do tego produktu należy dokupić ramkę
Dostępność: W MAGAZYNIE
21,57 
LEGRAND
NILOE SELECTION - ŁĄCZNIK SCHODOWY PODWÓJNY 10 AX ALUMINIUM - LEGRAND - 762102
Dostępność: 30 DNI ROBOCZYCH (na zamówienie)
24,81 
1
Łączniki podtynkowe

Łączniki instalacyjne – rodzaje, funkcje i zastosowanie

Co to jest łącznik instalacyjny i jaką pełni funkcję? Łączniki instalacyjne są to najprostsze łączniki elektryczne. Służą do załączania i wyłączania prądów roboczych w instalacjach niskiego napięcia, np. w instalacji oświetlenia. Inaczej mówiąc, umożliwiają czynności łączeniowe w obwodach elektrycznych.

W powszechnie stosowanych w naszych domach i miejscach pracy instalacjach elektrycznych łączniki wykorzystuje się do załączania i wyłączania źródeł światła oraz innych odbiorników energii elektrycznej. Na ogół są to łączniki klawiszowe, o dużych, łatwych do manipulowania przyciskach. Producenci prześcigają się w projektowaniu unikalnych wzorów opraw, wykonanych z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, aby zapewnić nie tylko bezpieczeństwo i komfort użytkowania, ale również zadbać o wrażenia estetyczne klientów.

Najlepsze łączniki podtynkowe na rynku

Łączniki instalacyjne, powszechnie zwane włącznikami, montujemy w puszkach jako łączniki podtynkowe lub natynkowe. Można podpiąć je na listwach i kanałach instalacyjnych przy napięciu 250 V i prądzie znamionowym 6 A lub rzadziej 10 A. Możemy podzielić je również ze względu na rodzaj mechanizmu, powodującego zmianę położenia styków na dźwigniowe, pokrętne i klawiszowe.

Jakie jeszcze wyróżniamy rodzaje łączników instalacyjnych? W tej kategorii produktów w sklepie internetowym Elektrycznie.pl znajdziesz m.in.:

 • łączniki pojedyncze,
 • łączniki uniwersalne,
 • łączniki świecznikowe,
 • łączniki schodowe,
 • łączniki krzyżowe,
 • łączniki jednobiegunowe,
 • łączniki dwubiegunowe,
 • łączniki wielobiegunowe,
 • łączniki żaluzjowe, sterowania rolet,
 • ściemniacze,
 • łączniki hotelowe,
 • łączniki automatyczne,
 • regulatory temperatury,
 • czujniki.

 

Łączniki instalacyjne, łączniki podtynkowe, w tym łączniki jednobiegunowe, montujemy za pomocą wkrętów lub pazurków. Nowoczesne modele wyposażone są w podświetlenie, najczęściej pomarańczowe lub niebieskie, aby łatwo namierzyć je na ścianie, gdy jest ciemno.

Łączniki podtynkowe jedno- i wielobiegunowe – czym się różnią?

Ze względu na walory estetyczne i standardy montażu łączników elektrycznych zwykle montuje się je jako łączniki podtynkowe, dzięki czemu system idealnie przylega do ściany, a zgrabna, designerska ramka może stać się dodatkowym elementem dekoracyjnym. Łączniki jednobiegunowe to standardowe włączniki pojedyncze, wyposażone w jeden klawisz. Przycisk ten umożliwia załączanie i wyłączanie np. światła w obrębie jednego obwodu.  Łączniki dwubiegunowe tymczasem załączają lub rozłączają jednocześnie dwa bieguny. Wykorzystujemy je do obsługi silników elektrycznych, np. w wentylatorach.